ÖVRIGT / Speglar / Spegel 4025217
*
nr 402 5217
Spegel
barockstil, koppar, höjd: 51
Utrop:
300 kr
Såld:
550 kr
Sista tid för bud online:
måndag 27 mars 2006
kl 16:00:00
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
21/3 16:20:15
1
Vinnande bud
26/3 09:35:17
2
350 kr
26/3 09:40:04
2
500 kr
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå.
Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: barock barock-stil barockstil koppar spegel speglar
-
6070 Fotoramar
+ spegel, 5 delar, omkring 1900-tal, glas och mäss..//
Auktionen avslutas
om 10 dagar
1 juli kl 19:15
-
6145 Spegel
Empire, 49x29 cm
Auktionen avslutas
om 10 dagar
1 juli kl 19:53
*
Spegel
nr 402 5217
Spegel
barockstil, koppar, höjd: 51
Utrop: | 300 kr |
---|---|
Såld: | 550 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 27 mars 2006 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
21/3 16:20:15 | 1 | Vinnande bud |
26/3 09:35:17 | 2 | 350 kr |
26/3 09:40:04 | 2 | 500 kr |
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: barock barock-stil barockstil koppar spegel speglar
-
6070 Fotoramar
+ spegel, 5 delar, omkring 1900-tal, glas och mäss..//
Auktionen avslutas
om 10 dagar
1 juli kl 19:15 -
6145 Spegel
Empire, 49x29 cm
Auktionen avslutas
om 10 dagar
1 juli kl 19:53